Čaj za bronhitis 100g
Čaj za bronhitis – Sljez bijeli korijen, Kamilica cvijet, Majčina dušica herba, Zohva cvijet, Šipurak plod, Komorač plod, Podbjel list. Čaj za bronhitis se preporučuje kod bronhitisa, produktivnog kašlja, razrijeđuje bronhijalnu sluz i olakšava njeno izbacivanje, te olakšava iskašljavanje, ublažava grčeve glatke muskulature disajnih organa, smiruje nadražajni kašalj. Jednu kafenu kašiku čajne mješavine preliti sa 200ml hladne vode, zagrijati do ključanja i pustiti da kuha jednu minutu, poklopiti i ostaviti da stoji 10 minuta, a zatim čaj procijediti. Piti tri puta dnevno po šolju nezaslađenog čaja ili zaslađenog medom. Upotreba čajne mješavine se ne preporučuje tokom trudnoće i dojenja, kao ni osobama koje su alergične na njene komponente.
Bronhitis
Bronhitis predstavlja upalu sluznice bronha ili dušnica kojima zrak prolazi izvana u pluća i obrnuto. Oboljeli od bronhitisa kašlju i iskašljavaju sluzavi sadržaj, koji može biti proziran ili obojen. Kako bronhitis predstavlja jedan od preduvjeta za razvoj hronične opstruktivne plućne bolesti, svakako je važno pravodobno započeti s prevencijom i liječenjem.
Bronhitis – akutni i hronični
Bronhitis se može javiti u akutnom ili kroničnom obliku. Akutni oblik je češći, simptomi traju desetak dana, a posljedica bolesti nema (premda ponekad može dovesti do upale pluća). Uglavnom se javlja u zimskom razdoblju te je najčešće popraćen običnom prehladom ili upalom grla, nosa i sinusa. S druge strane spektra jest kronični bronhitis koji predstavlja teži oblik bolesti što nastaje dugotrajnom iritacijom sluznice bronha. Navedeno se može javiti uslijed pušenja ili izloženosti štetnim česticama prašine ili dima, na radnom mjestu ili okolišu stanovanja. Njegovi su simptomi ponavljajući, nema mogućnosti potpunog ozdravljenja i svakako je jedan od uvjeta da se razvije kronična opstruktivna plućna bolest (KOPB).
Bronhitis – simptomi
U akutnom ili kroničnom bronhitisu glavni simptomi su kašalj, iskašljavanje sluzavog sadržaja koji može biti proziran, bijeli, žućkasti, zeleni, a rijetko se mogu vidjeti i tragovi krvi. Bolesnici osjećaju nedostatak zraka, umor, nelagodu u prsima, a zimice i tresavice se javljaju ako je povišena tjelesna temperatura. U akutnom bronhitisu javlja se glavobolja i bolovi u cijelom tijelu, a nadražajni kašalj može potrajati još nekoliko tjedana nakon prestanka drugih simptoma.
Kronični bronhitis obilježava produktivni kašalj koji traje najmanje tri mjeseca, tijekom dvije uzastopne godine. Postoje razdoblja kada se kašalj i drugi simptomi pogoršaju, što pak ukazuje na akutnu infekciju u kroničnom bronhitisu. U oba oblika bolesti liječniku se treba javiti kod kašlja koji traje dulje od tri tjedna, tjelesne temperature iznad 38 °C, otežanog i ubrzanog disanja, bolova u prsima, gubitka tjelesne težine te iskašljavanja obojenog sadržaja (posebno ako je u njemu prisutna krv).
Muči vas kašalj, bronhitis, astma…
https://www.plivazdravlje.hr/aktualno/clanak/30429/Bronhitis-sto-su-simptomi-i-kako-se-lijeci.html
Proizvodi se ne preporučuju osobama koje su alergične na bilo koji sastojak. Prirodni preparati nisu zamjena za terapiju kao ni zamjena za zdravu i uravnoteženu ishranu. Za njihovo korištenje konsultujte stručnu osobu.
Recenzije
Još nema recenzija.